X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

هنر پارسی(آرم و لوگو)

وبلاگ تخصصی اخبار و دانستنیهای گرافیک ، طراحی لوگو و آرم و سبکهای هنری

مجسمهای مریم شهیدی رونمایی میشود

مجسمه‌های مریم شهیدی رونمایی می‌شود

مجسمه‌های مریم شهیدی رونمایی می‌شود

فرهنگ > تجسمی  - نمایشگاه «پیکره‌هایی از الیاف» مریم شهیدی با عنوان «تا گره» از هشتم اسفندماه در گالری هنر شماره یک فرهنگسرای ارسباران برپا می‌شود.

 به گزارش خبر آنلاین، مریم شهیدی که بیشتر به عنوان هنرمند رشته عروسکی شناخته شده، این‌بار مجموعه‌ای از مجسمه‌های خود را که از آنها به پیکره‌هایی از الیاف یاد می‌کند، به نمایش می‌گذارد.

او در یادداشت کوتاهی درباره شکل‌گیری این آثار نوشته است: «سال 1374 از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر عروسکی فارغ‌التحصیل شدم؛ بهترین یادگارم از آن سال‌ها، «مشق تجلی جان‌داری اشیایی» است که گرچه اکنون بر صحنه تئاتر کمرنگ شده، اما به عنوان در اصلی از حقیقت زندگی‌ام همواره با من است».

او در ادامه می‌نویسد: «حدود سال‌های 73-74 بود؛ طبق عادت همیشگی روزی پوست‌های بلال را در دستانم می‌چرخاندم و به خم و راستی‌های آن خیره می‌شدم. از هر زاویه که به آنها نگاه می‌کردم صورتی نمایان می‌شد و با هر چرخشی پیکری به حرکت درمی‌آمد. پیچش‌های پوست‌ها را روی هم گذاشتم و «گره» زدم.گاه چند «تا» زدم و «گره» زدم و ... مدتی بعد دو پیکره پیدا شدند: یکی مرد بود و یکی زن.»

نامشان را گذاشتم «آدم و حوا» که بعدها دو تابلو شدند. ایستادند بر دیوار اتاق کوچک‌مان. بعد از آن هم چند شخصیت دیگر از راه رسیدند... تا به امروز.

حدودا 32 پیکره در این نمایشگاه ایستاده‌اند. این پیکره‌ها از هشتم تا 17 اسفندماه ساعت 9 تا 18 در گالری هنر شماره یک فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان جلفا به نمایش گذاشته می‌شود.